Menu Zamknij

Pierwsze oznaki korozji? Nie zwlekaj z wizytą u lakiernika!

Większość kierowców wie jak odpowiednio zadbać o swoje auto, by posłużyło ono przez długie lata, a także zachowało swój nienaganny wygląd. Nie jest jednak tajemnicą, że korozja może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie i niezwykle szybko rozprzestrzenić się na kolejne elementy karoserii. Nie tylko jest to ogromny defekt estetyczny, ale zbyt mocno skorodowany pojazd, będzie miał również problemy podczas obowiązkowego przeglądu technicznego. Jeśli więc kierowca zauważy, że pojawiła się pierwsza rdza, to z pewnością nie powinien on zwlekać z wizytą u dobrego lakiernika.

Korozja- zdradliwa choroba samochodów

Korozja jest niezwykle podstępnym problemem, który najczęściej pojawia się na spodzie nadwozia, ale także we wnękach kół, progach, czy nawet powierzchniach otworów drzwiowych. Nie da się ukryć, że są to miejsca niezwykle często dostępne. Rdza może być problematyczną pamiątką po zimie, a także po kolizji drogowej. Jeśli jednak kierowcy nie zajmą się nią odpowiednio wcześnie, problem ten może urosnąć do niewyobrażalnej rangi. Zamiast ignorować więc pierwsze oznaki korozji, warto udać się do zaufanego lakiernika jak np.lakiernik Bydgoszcz. Doświadczony specjalista dokładnie obejrzy skorodowane miejsce, a następnie wykona wszelkie naprawy i pokryje je nową powłoką lakierniczą. Warto zdać sobie sprawę, że również każde zdrapanie czy nawet przerysowanie lakieru jest miejscem, w które bardzo łatwo może wdać się korozja. Uszkodzenia lakieru, można porównać do otwartej rany na samochodzie, która zawsze wymaga odpowiedniej opieki i zabezpieczenia. Jeśli kierowcy dopuszczą się w tym momencie zaniedbań, nie trzeba będzie długo czekać na to, aż rdza skoroduje blachę na wylot.

Jaki jest najlepszy czas na wykonanie poprawek lakierniczych?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje jeden, najlepszy moment na to, by oddać samochód w ręce lakiernika. Otóż lakiernia samochodowa nie jest miejscem, które działa sezonowo i wyłącznie w określonych porach roku przyjmuje klientów. Tak naprawdę nie ma sprecyzowanego momentu na wykonanie niezbędnych prac lakierniczych, z tego powodu, że pora roku nie ma wpływu na ich jakość. Niemniej jednak, niektórzy zgodnie odradzają dokonywanie tego typu napraw w zimie, gdyż na polskich drogach co roku rozsypywana jest sów, a to może doprowadzić do zmatowienia świeżo położonego lakieru. Warto również wstrzymać się z tego  typu naprawami podczas największych upałów, gdyż mogą one spowodować szybkie zblaknięcie lakieru. Kierowcy powinni również pamiętać, że lakier potrzebuje około 2 tygodni, by się w pełni utwardzić.