Menu Zamknij

Luxury w designie: Jak wprowadzić glamour do wnętrza?

Marzysz o wnętrzach w stylu glamour, ale nie chcesz, żeby nadmiar ozdób wprowadził wrażenie nadmiernego przepychu, a nawet kiczu? Wprowadzaj zmiany subtelnie, stawiając na pasujące do aranżacji glamour tekstylia, dodatki, przeszklenia i złote lub srebrne elementy w meblach albo dekoracjach.

Co będzie pasowało do wnętrz glamour i jak wprowadzić ten styl w subtelny sposób?

Czym charakteryzuje się glamour i jak zastosować ten styl we wnętrzu? 

Styl glamour kojarzy się z barokowym przepychem, ozdobnymi kształtami, ornamentyką, blaskiem i połyskliwymi, miękkimi tkaninami na obiciach mebli, jako zasłony w oknach, na narzutach. Jak przełożyć to na codziennie użytkowane wnętrze, żeby nie popaść w przesadę ? Postaw na tekstylia

Starannie udrapowane zasłony w oknach, fantazyjne przewiązane lub ozdobione koronkami, albo gładkie i lśniące, spływające do podłogi, będące wspaniałym, nadającym charakter dodatkiem – to jest to! Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto mieć zasłony i czy w ogóle są one jeszcze modne, musisz wiedzieć, że ta klasyczna ozdoba i osłona okienna ma się doskonale i wcale nie zamierza ustępować innym rozwiązaniom aranżacyjnym. No chyba, że są to ozdobne rolety – najlepiej rzymskie lub wiedeńskie, które w artystycznych fałdach osłaniają okno. 

Podłoga glamour? Czemu nie!

A co z podłogą? Doskonałym pomysłem na wprowadzenie elementów glamour będzie puszysty dywan w głębokim, pięknym kolorze. Może też być to dywanik shaggy w odcieniu pasującym do kolorów wystroju lub ciekawie z nimi kontrastującym. Miękki i przyjemny w dotyku pasuje też do innych wystrojów. 

Meble powinny zachęcać do spoczęcia właśnie na nich. Jak to osiągnąć? Wybierając modele, które są pokryte miękkimi materiałami, np. welurem. Połyskliwe obicie, posiadające często ozdobne przeszycia i przepikowania wspaniale wygląda na kanapach, fotelach i sofach, stylizowanych na dawne meble, jakich używało się w pałacach i na dworach. Forma – na przykład ciekawie wyprofilowane oparcie, toczone nóżki i podłokietniki, również ma znaczenie.

A co z kolorystyką materiałów? Czerń i biel idealnie pasuje do aranżacji glamour. Również ciemne zielenie, błękity, bordo, pudrowy róż, łagodne odcienie szarości, fioletów czy stonowane odcienie żółtego wpisują się w tą stylistykę. Z wzorów świetnie prezentują się ozdobne ornamenty i kwiaty.

Dodatki do aranżacji

Tekstylia takie, jak poduszki, koce, narzuty – również mogą być wspaniałymi dodatkami do aranżacji glamour. Czerń, biel, złoto, czerwień i wiele innych kolorów, ozdobne wzory podkreślą charakter wystroju w dyskretny sposób. Miękkie koce i narzuty z dekoracyjnymi obszyciami mogą stanowić ozdobę dość prostych mebli i nadawać im wyrazistego charakteru. Pamiętaj o dodatkach takich jak świeczniki, dekoracyjne świece, figurki. Postaw na obrusy, bieżniki i poduszki na siedziskach krzeseł. 

Te niewielkie akcenty doskonale podkreślają styl. Twój salon, sypialnia i każde inne pomieszczenie może dużo zyskać dzięki drobnym elementom wystroju. Dowiedz się więcej na temat glamour we wnętrzach tutaj: https://glamourdesign.pl, https://glamourdesign.pl/2022102884/kreatywne-sposoby-na-udekorowanie-salonu-za-pomoca-tekstyliow