Menu Zamknij

Suszarka na naczynia

Ociekacz do naczyń jest jednym z podstawowych elementów, w który musi zostać wyposażona kuchnia. Wybór odpowiedniej suszarki na naczynia ma wpływ na estetykę kuchni i wygodę użytkownika. Suszarki są przeznaczone do wysuszenia uprzednio umytych naczyń, szkła, sztućców i talerzy. w każdej kuchni sprawdzi się inny model suszarki do naczyń jest to uzależnione od materiału, z którego została wykonana, sposobu zamontowania, wielkości czy koloru.

Zalety suszarek do naczyń

-funkcjonalność i prostota

-zajmują mało miejsca

-zakup nie jest dużym kosztem

W jaki sposób dobrać odpowiednią suszarkę do naczyń?

Przy wyborze trzeba kierować  się rozmiarem suszarki i sposobem jej zamontowania. Jeżeli nie ma potrzeby ograniczania miejsca można wybrać suszarkę mająca dwa poziomy i ustawić ja na blacie obok zlewozmywaka. W takiej sytuacji można brać pod uwagę aspekt wizualny i wybierać spośród różnych modeli. Dodatkowym atutem przy takich suszarkach jest koszyk na sztućce, który pozwoli utrzymać porządek na suszarce. W przypadku kiedy na blacie jest mało miejsca należy wziąć pod uwagę zakup suszarki wiszącej. Można z powodzeniem taką suszarkę umieścić w szafce nad zlewem, dzięki temu suszarka będzie się znajdować w zabudowie, a wolna przestrzeń pod spodem suszarki pozwoli na ociekanie wody z suszonych naczyń. Do nowoczesnych wnętrz będzie pasować błyszcząca  suszarka na naczynia, mająca chromowane wykończenia z czarnymi wykończeniami. Pięknie z pomieszczeniami w ciepłych kolorach komponują się suszarki wykonane z bambusa, które są ponadto ekologiczne. Do wnętrz ,które mają tradycyjny styl wpasują się białe, klasyczne suszarki.

Nowoczesne suszarki do naczyń są to suszarki ,które mają postać maty. Matę rozkłada się na blacie, a po wyschnięciu naczyń składa i chowa do szafki. Jest to doskonały produkt do minimalistycznych, małych kuchni.

Zlewozmywak z dwiema komorami  mając do dyspozycji taki zlewozmywak można wykorzystać model  ociekaczy, które mają podstawkę. Ociekacz do naczyń można zawieść nad komorą, która nie jest używana. Naczynia będą miały dobrą wentylację i szybko wyschną.

Kubek na sztućce większe dwupoziomowe suszarki mają dedykowane kubki na sztućce. Taki trzykomorowy osuszacz nie zajmuje dużo miejsca ,a jest bardzo dobrym rozwiązaniem przy osuszaniu sztućców czy ostrych noży.

Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju suszarek do naczyń ,wybór należy dostosować do swoich preferencji.

Suszarki do naczyń różnego rodzaju mają bardzo pozytywne opinie klientów. Istotna zaleta tych produktów jest to, że nie posiadając zmywarki ze względu na jej gabaryty posiadamy doskonały element służący do suszenia naczyń.