Menu Zamknij

Nadawanie nowoczesnego wyglądu poprzez elewacje starego domu

Czy starszy dom może wyglądać nowocześnie i atrakcyjnie? Jasne, że tak! Aby nadać mu nowoczesny i atrakcyjny wygląd wystarczy odnowić jego elewacje. Z jakich materiałów warto skorzystać? Jakich kosztów należy się spodziewać?

Jakie materiały wybrać przy odnowieniu elewacji?

Warto wziąć różne pomysły na wykończenie elewacji pod uwagę, dzięki czemu taka elewacja starego domu będzie się prezentowała atrakcyjnie. Popularnymi elewacjami teraz są elewacje w kolorze jasnoszarym i białym, wykończone dekoracyjnymi elementami z naturalnego drewna czy jego imitacjami bądź okładzinami z kamienia. Te kolory praktycznie pasują do dachów w każdym kolorze – brązowym, szarym, czerwonym.

Jak wykonać nową elewacje dla starego domu?

Warto połączyć odnawianie elewacji domu jednorodzinnego z jego termoizolacją, jeśli jeszcze nie została ona wykonana. Zapobiega to wychłodzeniu budynku i zmniejsza koszty związane z jego ogrzewaniem. Wykonując termomodernizacje można również odnowić elewacje domu nadając mu nowy i współczesny wygląd. Komputerowa wizualizacja elewacji domu również może okazać się pomocna przed samym jej wykonaniu.

Jaki jest koszt wykończenia elewacji starego domu?

Wszystko jest zależne od zakresu prac, powierzchni ścian i wybranych materiałów. Na dzień dzisiejszy koszt tynkowania elewacji wynosi od 100 do 150 zł za metr kwadratowy wraz z robocizną. Docieplenie domu poprzez użycie styropianu to koszt 160 – 180 zł za metr kwadratowy. W przypadku wełny koszty rosną do 200 zł za metr kwadratowy. Całościowa termomodernizacja ścian z dociepleniem styropianem oscyluje w kwocie od 30 do 60 tys. złotych.