Menu Zamknij

Kompleksowa usługa budowy domu- dlaczego warto skorzystać z jednej firmy

Budowa domu to złożony, czasochłonny i bardzo drogi projekt. Większość z inwestorów indywidualnych przystępując do jego realizacji nie ma doświadczenia w tej materii. W naszym artykule wyjaśnia dlaczego warto skorzystać z usług jednej firmy w realizacji takiej inwestycji. Podpowiadamy na jaką pomoc możemy liczyć na każdym z etapów i jakie mogą być benefity takiego rozwiązania.

Na czym polega realizacji inwestycji z jedną firmą

Większość inwestorów indywidualnych buduje dom tzw. metodą gospodarczą. To znaczy, iż do każdego etapu znajdują innego wykonawcę z którym podpisują odrębną umowę. De facto sami wtedy biorą odpowiedzialność za całość inwestycji. Budowa domu z jedną firmą polega na podpisaniu kompleksowej umowy obejmującej wszystkie etapu. Taka umowa może być od wyboru działku do oddania wykończonego domu, gotowego do zamieszkania. Oczywiście zakres takiej umowy można dowolnie zmieniać. Ale jej charakter polega na tym, iż jedna firma zajmuje się w całości realizacją najważniejszych etapów budowy takich jak: fundamenty, stan surowy otwarty i stan surowy zamknięty.

Na jaką pomoc możemy liczyć na każdym z etapów

Firmy zajmujące się kompleksową budową domu oferują wsparcie na każdym praktycznie etapie. Przed samą inwestycją możemy liczyć z ich strony na wsparcie w wyborze najlepszej dla nas działki. Jeśli działka jest nieuzbrojona możemy zlecić firmie doprowadzenie do niej mediów. Następnie nasz partner może wesprzeć nas w wyborze projektu, opracowaniu budżetu całej inwestycji, oraz uzyskania pozwolenie na budowę niezbędnego do rozpoczęcia budowy. Tym co możemy zlecić naszemu partnerowi jest też bezpośrednia realizacja projektu i wybudowanie samego domu. Może mieć ono charakter obejmujący tylko stan developerski jak i wykończenie pełne czyli tzw. pod klucz. W ostatnim etapie wybrana przez nas firma zajmie się zagospodarowanie działki oraz dopełni formalności związanych z odbiorem technicznym budynku.

Dlaczego warto skorzystać z oferty New House

Jedną z firm zajmujących się kompleksową realizacją inwestycji jest właśnie New House. U tego partnera możemy liczyć na wsparcie na każdym z wymienionych powyżej etapów. Tym co wyróżnia ofertę New House na rynku jest: wieloletnie doświadczenie, szerokie zaplecze specjalistów, przejrzysta koszty realizacji oraz co bardzo ważne trzymanie się przyjętego harmonogramu i terminów oddania. Dzięki temu mamy gwarancję jakości, wykonanie inwestycji w zgodzie z przyjętym budżetem i bezstresowo. Wybór firmy takiej jak New House to z pewnością rozwiązanie rekomendowana dla inwestorów, którzy budują swój pierwszy dom a jednocześnie cenią sobie jakość i dobrą cenę.