Menu Zamknij

Ile można schudnąć w tydzień?

Każdemu z nas marzy się szybka dieta i przyprawiające o zawrót głowy efekty. Niestety, diety cud prawdopodobnie nie istnieją, a szybkie zrzucenie nadprogramowych kilogramów wiąże się również z ekspresowym efektem jojo.

Dodatkowo, często szybkie chudnięcie może doprowadzić do szeregu chorób, więc jeśli zależy ci na skutecznym, trwałym, a przede wszystkim zdrowym odchudzaniu, musisz podejść do tego z głową. Zastanawiasz się ile można schudnąć w tydzień? Szukasz inspiracji i nie wiesz od czego zacząć? Oto kilka porad dla ciebie, dzięki którym odchudzanie stanie się proste i przyjemne.

Szybka dieta to mit, ale nie oznacza to, że nie możesz odrobinę procesu odchudzania przyspieszyć i wspomóc się pewnymi substancjami. Włączenie do zbilansowanej diety koktajli odchudzających może okazać się strzałem w dziesiątkę i sprawi, że efekty twojej pracy będą zauważalne już po tygodniu. Dodatkowo, współczesne koktajle odchudzające są dobrze zbilansowane pod względem składników i są często źródłem wielu niezbędnych witamin oraz minerałów, których nasz organizm potrzebuje na co dzień.

Jak się odchudzać, żeby było zdrowo?

Przede wszystkim musisz odpowiednio dobrać rodzaj diety do swoich potrzeb. Często osoby borykające się z nadwagą borykają się również z innymi schorzeniami, więc aby odchudzanie było efektowne i trwałe warto na początku wykonać kilka badań diagnostycznych. Dodatkowo, zapomnij o wszystkich dietach cud. Do celu w tym przypadku dochodzi się małymi kroczkami, szybkie zrzucenie wagi może spowodować efekt jojo. Szacuje się, że przy racjonalnym odchudzaniu i zbilansowanej diecie człowiek może schudnąć od jednego do dwóch kilogramów na tydzień i uznawane to jest przez optymalne tempo zrzucania zbędnych kilogramów.

Zasady zdrowego odchudzania

  1. Jedz regularnie. To złota zasada, której należy się trzymać podczas odchudzania. Zbilansowane niewielkie posiłki co 3-4 godziny sprawią, że zaspokoimy swój metabolizm. Warto, podzielić swój dzienny jadłospis na 5 posiłków spożywanych o regularnych porach.
  2. Ruszaj się. Co prawda 70 procent sukcesu to dieta, ale pozostałe 30 zostało zarezerwowanych na sport. Nie musisz od razu katować się na siłowni. Intensywne spacery na sam początek wystarczą. Pamiętaj, żeby z ruchu dodatkowo czerpać również radość.
  3. Licz kalorie. Pamiętaj, że chudnie się dzięki deficytowi kaloryczne, dlatego dokładnie przygotuj się do diety. Licz to co zjadasz i ile tego zjadasz i dopasuj to do swojego dziennego zapotrzebowania.
  4. Wysypiaj się. Sen jest tak samo ważny jak aktywność fizyczna. Wyspany organizm znacznie szybciej radzi sobie z wszelkimi przyjmowanymi substancjami.
  5. Pozwól sobie od czasu do czasu na coś niezdrowego. Cheat meal raz na tydzień jest jak najbardziej w porządku. Nie rezygnuj z ulubionej pizzy czy burgera, tylko pamiętaj, żeby nie robić tego częściej niż raz na tydzień i żeby taki posiłek wpisał się w twoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne.
  6. Pij dużo wody. Woda jest konieczna w procesie odchudzania. Pij minimum dwa litry każdego dnia, a to wpłynie pozytywnie na twoje samopoczucie.

materiał partnera