Menu Zamknij

Ekspres do kawy- czy warto go mieć?

Przygotowanie aromatycznej kawy to dla wielu z nas prawdziwy rytuał każdego poranka. Warto ułatwić sobie życie i sprawić, by codzienny zwyczaj zanurzania się w aromatycznym smaku parzonej kawy był jeszcze przyjemniejszy. Jest to możliwe dzięki ekspresom do kawy. Jakie modele warto wziąć pod uwagę i o czym pamiętać, wybierając odpowiedni model ekspresu dla siebie?

Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?

Czy jest coś wspanialszego od filiżanki aromatycznej kawy o poranku? Smak kawy dodaje energii i chęci do działania. To właśnie dlatego ekspresy ciśnieniowe są tak popularne i chętnie kupowane. Bez względu na to, czy kochasz delikatne latte macchiato czy intensywne espresso macchiato, ekspres z pewnością podniesie komfort Twojego życia.

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Ekspresy do kawy występują w kilku popularnych rodzajach. Różnią się od siebie możliwościami i sposobem przygotowywania napoju. Jednym z podziałów ekspresów jest podział na urządzenia profesjonalne oraz domowe. Te profesjonalne spotykamy w kawiarniach, te domowe doskonale sprawdzają się w naszym domowym zaciszu. Ze względu na proces parzenia kawy, ekspresy dzielimy na ekspresy ciśnieniowe oraz przelewowe.

Ekspresy ciśnieniowe występują w kilku wersjach. Bardzo popularny jest ekspres automatyczny. Równie popularny jest ekspres kolbowy oraz kapsułkowy. W każdym z tych urządzeń działanie jest podobne i polega na przepuszczeniu gorącej wody pod odpowiednim ciśnieniem przez zmielone ziarna kawy. Każdy automatyczny ekspres czy ekspresy kolbowe (https://www.skapiec.pl/cat/307/3.9) posiadają wbudowany młynek czy system spieniania mleka. Za pomocą takiego ekspresu z łatwością przygotujemy napoje caffe latte czy napoje cappuccino.

Ekspresy przelewowe działają nieco inaczej niż wersje ciśnieniowe. Ich działanie polega na przelanie się wrzątku przez zmieloną kawę i zaparzenie jej, a następnie przefiltrowanie do specjalnego dzbanka. Różnica pomiędzy ekspresem ciśnieniowym, a przelewowym polega na tym, że modele przelewowe nie posiadają wbudowanego młynka. Konieczne jest więc kupowanie gotowej, zmielonej kawy. 


Ekspres do kawy – jaki producent zasługuje na uznanie?

Jednym z uznawanych producentów ekspresów do kawy jest DeLonghi. Oferowane przez niego ekspresy to zaawansowane urządzenia ciśnieniowe, umożliwiające parzenie wielu różnych napojów. Doskonałe modele ekspresów DeLonghi znajdziesz tutaj: https://www.skapiec.pl/cat/307/1.8. Ekspresy DeLonghi cechują się unikalnym, eleganckim designem i wyjątkową funkcjonalnością. Taki ekspres warto mieć w swoim domu!

Ekspresy do kawy Philips to kolejna doskonała propozycja dla wszystkich miłośników kawy. Regulacja mocy kawy, regulacja ilości zaparzanej kawy czy automatyczne płukanie urządzenia to tylko niektóre z oferowanych funkcji. Zaawansowane ekspresy marki Philips znajdziesz tutaj: https://www.skapiec.pl/cat/307/1.18. Marka Philips znana jest z wysokiej jakości sprzętów, kupując więc ekspres z ich oferty, zyskujesz pewność, że będzie to urządzenie najwyższej jakości.

Wybierając ekspres do kawy najlepiej jest wybierać ekspresy z wbudowanym młynkiem. Propozycje takich modeli znajdziesz pod tym linkiem: https://www.skapiec.pl/cat/307/6.1. Dzięki tej funkcjonalności, kawa zawsze jest aromatyczna, pełna smaku i mocy.

Funkcje na które warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy

Kupując ekspres do kawy, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na moc urządzenia. Im wyższa jest moc ekspresu, tym krótszy jest czas parzenia kawy. Istotna jest także pojemność zbiorników na wodę i kawę. Ma to szczególne znaczenie, gdy z ekspresu korzysta więcej osób. Kolejnym ważnym parametrem jest ciśnienie. Najlepiej, jeżeli plasuje się ono na poziomie około 10-15 barów dla ekspresów kolbowych, 15 barów dla ekspresów kapsułkowych oraz 15-19 barów dla ekspresów automatycznych. Bardzo ważne jest stosowanie filtrów, dzięki którym wewnątrz urządzenia nie gromadzi się osad, a smak zaparzonej kawy jest zdecydowanie lepszy.


Jeżeli chodzi o ilość funkcji, zdecydowanie najwięcej możliwości dają ekspresy automatyczne. Urządzenia tego rodzaju umożliwiają ustawienie dokładnego czasu zaparzenia kawy, co pozwala na rozpoczęcia dnia od filiżanki ulubionego napoju. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście design urządzenia. Warto wybierać modele, które swoim wyglądem będą pasować do aranżacji kuchni. Atrakcyjny wizualnie ekspres doda stylu każdej kuchni, czyniąc ją bardziej nowoczesną. 

Gdzie szukać ekspresu do kawy

Jeżeli marzysz o ekspresie do kawy, a nie wiesz, gdzie możesz go kupić, odwiedź stronę https://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html. Jest to wygodna porównywarka cen i modeli ekspresów. Korzystając z tej porównywarki, uzyskasz wiele wyników, które pozwolą na dokonanie właściwego wyboru i zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Na stronie znajdziesz nie tylko zestawienie najpopularniejszych modeli ekspresów, ale także porównanie ich cen w różnych sklepach. Dzięki korzystaniu z tej porównywarki zyskujesz więc pewność, że kupujesz ekspres w najbardziej atrakcyjnej cenie.