Menu Zamknij

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący to funkcjonalny sprzęt kuchenny, który w zależności od wybranego filtra dostarczy ci całej gamy rozwiązań. Dlatego zanim przejdziemy do opisu procesu (wymiana filtra w dzbanku), omówmy poszczególne filtry oraz korzyści, które płyną z tego wyjątkowego rozwiązania. Jako przykładem posłużymy się produktami z portfolio polskiej marki Dafi, której produkty wyróżniają się nie tylko skutecznością, ale i ciekawym designem.

W czym pomoże ci dzbanek z filtrem na wodę? Poznaj funkcjonalność poszczególnych filtrów:

1) Filtr Standard:

– oczyszcza i znacznie redukuje twardość wody kranowej

– chroni czajnik przed kamieniem

– dostarcza miesięcznie do 150 l przefiltrowanej wody

2) AGD+ Classic

– skutecznie chroni urządzenia AGD przed kamieniem kotłowym

– zmiękcza wodę kranową

– dostarcza miesięcznie do 150 l przefiltrowanej wody

3) Magnezowy Mg+ Classic

– oczyszcza i wzbogaca wodę kranową w jony magnezu

– magnez sprawia, że woda smakuje lepiej

– dostarcza miesięcznie do 150 l przefiltrowanej wody

4) Alkaliczny pH+ Classic

– podwyższa pH wody

– alkaliczna woda pozwala skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu

– filtr nie usuwa zawartych w wodzie minerałów, dodatkowo nadaje jej ujemny potencjał oksydacyjno-redukcyjny

Wiesz już, co mogą „zaoferować” ci poszczególne filtry, ale czy wiesz, co zyskasz, sięgając po to niezwykłe rozwiązanie?:

– zaoszczędzisz czas i pieniądze

– będziesz EKO

– zadbasz o regularne nawodnienie organizmu

– zapewnisz sobie komfortowe rozwiązanie

Pamiętaj jednak, że aby utrzymać najwyższą skuteczność musisz regularnie (co miesiąc) wymieniać filtr w swoim dzbanku. Ale jak wygląda wymiana filtra w dzbanku? Odpowiedź znajdziesz poniżej:

Krok 1

Wymienny filtr umieść w specjalnym zbiorniku na wodę kranową, a następnie delikatnie go dociśnij. Teraz nałóż pokrywę, zaczynając od przedniej części (przy lejku), a zakończ przy rączce.

Krok 2

Zanim użyjesz dzbanka (filtr) pierwszy raz, powinieneś dwa razy przefiltrować nim wodę, a następnie ją wylać (aby nie marnować wody, możesz użyć jej np. do podlania kwiatków). Ma to na celu odpowietrzenie filtra oraz pozbycie się ewentualnych mikro drobinek węgla aktywnego.

Krok 3

Na koniec ustaw przypomnienie wymiany filtra. W zależności od modelu dzbanki filtrujące wyposażone są we wskaźnik manualny lub LED sensor. W przypadku tego pierwszego po prostu ustaw przesuwki na odpowiedni  dzień i miesiąc (przypadający za 4 tygodnie). W przypadku wskaźnika LED sensor przytrzymaj przycisk do momentu, aż zapali się niebieska dioda. Od tego czasu wskaźnik będzie odliczał czas do wymiany filtra i przypomni ci o tym w odpowiednim momencie.

Chcesz zobaczyć proces w innej wersji? Wejdź na stronę youtube.com/dzbanek-dafi i sprawdź, jak wygląda wymiana filtra w dzbanku.