Menu Zamknij

Doładowanie licznika przedpłatowego Enea – na czym polega?

Prąd na kartę to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród odbiorców energii elektrycznej. Wystarczy kupić wybraną ilość energii, a gdy się skończy, doładować prąd poprzez aplikację na telefon lub przez komputer. Jak wygląda doładowanie licznika przedpłatowego Enea?

Prąd na kartę to praktyczne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Wraz z licznikiem przedpłatowym kupujemy wybraną ilość energii elektrycznej, a gdy się ona skończy, wystarczy ją doładować. Można to zrobić przez aplikację na telefon lub przez komputer, co zajmuje kilka chwil. Doładowanie prądu działa więc jak telefon na kartę – najpierw płacimy za wybraną ilość energii elektrycznej, a później z niej korzystamy.

Doładowanie licznika przedpłatowego Enea – jakie plusy ma to rozwiązanie?

Doładowanie prądu Enea to bardzo praktyczne rozwiązanie, które ułatwia kontrolowanie wydatków na energię elektryczną. Wybierające licznik przedpłatowy, możemy kontrolować wydatki w większym stopniu niż w przypadku innego systemu opłat. Nie ma także opcji zadłużenia się, ponieważ płacimy za prąd z góry, dowolnie wybraną kwotę. Trzeba tylko pamiętać o pilnowaniu stanu licznika, aby doładować energię w odpowiednim momencie.

Takie rozwiązanie pozwala łatwiej panować nad zużyciem energii elektrycznej. Tylko od Ciebie zależy, ile prądu kupisz i wykorzystasz. Doładowanie realizowane jest online, więc można to zrobić wygodnie, przez całą dobę. Doładowanie prądu Enea to sposób na duże oszczędności. Instalacja i doładowywanie przedpłatowe licznika pozwala zaoszczędzić nawet 25% pieniędzy wydawanych dotąd na energię elektryczną.

Licznik przedpłatowy to dobre rozwiązanie w miejscach, gdzie nie przebywamy regularnie, na przykład w domkach letniskowych. Zamiast płacić regularnie za energię, doładowujemy licznik prądu wtedy, kiedy chcemy z niego korzystać. Taki licznik sprawdza się też świetnie w lokalach, które wynajmujemy, dzięki czemu możemy panować nad opłatami i uniknąć nieuczciwości właściciela.

Doładowanie prądu Enea – jak doładować energię przez internet?

Doładowanie prądu w serwisie Enea jest bardzo proste. Wszystko odbywa się online i trwa tylko kilka chwil. Wystarczy wybrać opcję “doładuj licznik” oraz podać kod kreskowy przypisany do indywidualnej karty z danego punktu poboru energii. Następnie trzeba wybrać kwotę doładowania. Po dokonaniu opłaty na podany adres e-mail lub numer telefonu wysłany zostanie kod doładowania prądu. Licznik przedpłatowy można doładować dowolną kwotą, ale im więcej prądu kupimy, tym dłużej będziemy mogli z niego korzystać.