Menu Zamknij

Czy na narzędzia pneumatyczne przysługuje serwis gwarancyjny?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny warsztat bez niezawodnych narzędzi pneumatycznych. Nie tylko umożliwiają wykonywanie wielu zadań, ale także ułatwiają i przyspieszają pracę. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad zakupem narzędzi napędzanych sprężonym powietrzem, to poznaj ich zalety i dowiedz się, czy na ten typ narzędzi przysługuje serwis gwarancyjny.

Jak działają narzędzia pneumatyczne?

Sercem niemal każdego narzędzia zasilanego sprężonym powietrzem jest silnik pneumatyczny. To w nim odbywa się zamiana energii sprężonego powietrza na pracę mechaniczną. Ciśnienie powietrza oddziałuje na wirnik silnika i wymusza jego ruch. Następnie energia przekazywana jest na wał napędowy, a ten z kolei napędza elementy wykonawcze narzędzia pneumatycznego. Najczęściej wykorzystywanymi narzędziami są wiertarki pneumatyczne i wkrętarki pneumatyczne oraz gwoździarki pneumatyczne, klucze pneumatyczne w tym klucze pneumatyczne do kół, mieszadła pneumatyczne, młotki pneumatyczne, odkurzacze pneumatyczne, smarownice pneumatyczne, szlifierki oscylacyjne pneumatyczne, nitownice pneumatyczne i wiele innych. Z pełnym asortymentem narzędzi pneumatycznych zapoznać się można na stronie sklepu z narzędziami online RG, który również prowadzi wypożyczalnię i serwis narzędzi pneumatycznych w Białymstoku.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Narzędzia pneumatyczne renomowanych marek kupowane w dobrych sklepach objęte są gwarancją. Naprawom gwarancyjnym podlegają wszystkie usterki, z wyjątkiem tych, które powstały w wyniku niewłaściwej eksploatacji narzędzi. W przypadku awarii warto wiec zwrócić się do autoryzowanego serwisu, który zapewni naprawę gwarancyjną lub dokona przeglądu i serwisu pogwarancyjnego. Długość gwarancji zależy od polityki handlowej producentów narzędzi. Najczęściej wynosi 12 miesięcy, ale w wielu przypadkach udzielna jest również dożywotnio.

Jak zapobiegać awariom narzędzi pneumatycznych?

Aby nie narazić się na utratę gwarancji, należy szczególną uwagę zwrócić na czyszczenie i kontrolowanie stanu technicznego narzędzi pneumatycznych. Jednak zasadnicze znaczenie ma prawidłowe smarowanie. Brak smarowania może przyczynić się do szybkiego zużycia komponentów, takich jak łożysko czy łopatki, a także doprowadzić do całkowitego zniszczenia mechanizmu napędowego. Wszyscy specjaliści zwracają uwagę na konieczność stosowanie bloków przygotowania powietrza. Tym bardziej że jest to jedyna metoda w pełni zgodna z kartami gwarancyjnymi. Odpowiednio przygotowane powietrze pozbawione jest zanieczyszczeń oraz wilgoci powodującej korozję.